D-Link DEM 310GT - SFP-sändar/mottagarmodul (mini-GBIC) - GigE - 1000Base-LX - LC - upp till 10 km - 1310 nm - för DES 30XX; DGS 3630; DWS 3024; DXS 1100, 1210, 3400, 3600; Web Smart DXS-1210-12

D-Link DEM 310GT - SFP-sändar/mottagarmodul (mini-GBIC) - GigE - 1000Base-LX - LC - upp till 10 km - 1310 nm - för DES 30XX; DGS 3630; DWS 3024; DXS 1100, 1210, 3400, 3600; Web Smart DXS-1210-12 DEM-310GT
Logga in för pris
Information
 
 
Beställningsvara
D-LinkTillverkareD-LinkArtnr
DEM-310GT
EAN
0790069248146
 
Allmänt
Typ av enhetSFP-sändar/mottagarmodul (mini-GBIC)
FormfaktorInsticksmodul
Nätverksfunktioner
AnslutningsteknikKabelansluten
Typ av kablage1000Base-LX
DatalänkprotokollGigE
Dataöverföringshastighet1 Gbps
Optisk våglängd1310 nm
Max överföringsavstånd10 km
Expansion/Anslutning
Gränssnitt1 x Ethernet 1000Base-LX - LC x 2
Kompatibla kortplatser1 x SFP (mini-GBIC)
Kompatibilitetsinformation
Designat förD-Link Data Center 10GbE Top-of-Rack Switch DXS-3600
D-Link DES 1210, 1226G, 3010G, 3028, 3028P, 3052, 3052P, 3250TG, 3350SR, 3526, 3550
D-Link DGS 1024T, 1216T, 1248T, 3100-24, 3100-24P, 3100-24TG, 3100-48, 3100-48P, 3200-10, 3200-16, 3224TGR, 3312SR, 3324SR, 3324SRi, 3630-28SC, 3630-28TC, 3630-52TC
D-Link DWS 3024L
D-Link DXS 1100-16SC, 1210-16TC, 3400-24SC, 3400-24TC, 3600-16S
D-Link L2+ Gigabit Wireless Switch DWS-3024
D-Link Web Smart DES-1228, DES-1252, DGS-1216T, DGS-1224T, DGS-1248T, DXS-1210-12TC
D-Link xStack DES-3526, DES-3528, DES-3528P, DES-3552, DES-3828, DES-3828DC, DES-3828P, DES-3852, DGS-3426, DGS-3426P, DGS-3427, DGS-3450, DGS-3612G, DGS-3627, DGS-3627G, DGS-3650, DXS-3326GSR, DXS-3350SR

 

 
Kundvagn
Visa priser inkl moms?
Varor: 0 stSumma: 0 kr